BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfötter 7574038
*
nr 757 4038
Bordslampfötter
Ett par, Keramik, Söholm, Danmark
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2012
kl 18:55:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 09:10:58
1
Vinnande bud
7/5 16:59:04
2
250 kr
7/5 16:59:28
2
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfötter bordslampor danmark dansk danska danskt europa keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:40
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
om två veckor
27 maj kl 19:22
-
8176 Bordslampor
ett par, kina (perukstockar). Höjd: 57 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
-
7390 Bordslampor
Ett par, Onyx. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:00
*
Bordslampfötter
nr 757 4038
Bordslampfötter
Ett par, Keramik, Söholm, Danmark
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 09:10:58 | 1 | Vinnande bud |
7/5 16:59:04 | 2 | 250 kr |
7/5 16:59:28 | 2 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfötter bordslampor danmark dansk danska danskt europa keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:40 -
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
om två veckor
27 maj kl 19:22 -
8176 Bordslampor
ett par, kina (perukstockar). Höjd: 57 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
-
7390 Bordslampor
Ett par, Onyx. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:00